Wyjeżdżasz na dłużej? Wynajmij swoje mieszkanie z magazynami Self Storage!

Ludzie coraz częściej decydują się na wyjazd z rodzinnego miasta, a nawet kraju. Kierują nimi różne powody. Niektórzy uciekają w pogoni za pracą, lepszą przyszłością, miłością lub rozwojem. Zdarza się również, że wyjazd spowodowany jest zwykłą chęcią lub potrzebą zmiany miejsca zamieszkania na inne, przynajmniej na jakiś czas. Jednak, gdy się dokształcą, nabiorą doświadczenia lub odetchną, często decydują się wrócić do rodzimego kraju. Planując wyjazd za granicę na długi okres czasu warto zastanowić się nad wynajęciem swojego dotychczasowego mieszkania.

Poznaj korzyści płynące z wynajmu mieszkania

Dzięki takiej możliwości gwarantujemy sobie dodatkowe źródło dochodu każdego miesiąca, niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajdujemy. Wynajmujący Twoje lokum, zobowiązany jest do uiszczania wcześniej ustalonych opłat, których wartość, powinna w całości pokrywać koszty związane z opłaceniem mieszkania oraz dodatkowo przynosić korzyści wynajmującemu. Nowy lokator wpłaca również kaucję, która jest formą zabezpieczenia dla właściciela mieszkania, w razie wszelkich uszkodzeń leżących po stronie najemcy. Po sporządzeniu odpowiedniej umowy właściciel lokum może śmiało zostawić mieszkanie w rękach tymczasowego lokatora. Dodatkowym atutem podczas wynajmowania mieszkań jest przywilej właściciela do swobodnego wyboru kandydata. Nie musi się on bowiem zgadzać na przekazanie kluczy osobie, która nie wzbudziła w nim zaufania.

Jak przygotować mieszkanie pod wynajem?

Jeżeli bez większych trudności pragniemy znaleźć najemców chętnych na nasze mieszkanie, musi ono spełniać kilka ważnych kwestii. Należy pamiętać, że najłatwiej będzie znaleźć nowych lokatorów do mieszkania znajdującego się w pobliżu centrum miasta. Jednak nie każdy szuka swojego tymczasowego lokum w takim miejscu. Niektórzy wybierają również mieszkania na obrzeżach miasta w poszukiwaniu spokoju, lub ze względu na bliską odległość do miejsca pracy. Z tego względu, każda lokalizacja może okazać się odpowiednia. Chcąc wynajmować mieszkanie, powinniśmy zadbać o to, by było przynajmniej częściowo wyposażone. Na początku warto również określić, jakich oraz ilu najemców szukamy. Wynajmowane mieszkanie powinno zostać umeblowane według potrzeb poszukiwanego najemcy. Musimy też liczyć się z tym, że w razie potrzeby będziemy zobligowani uzupełnić wyposażenie lokum o niezbędne przedmioty. Potencjalnych najemców możemy wyznaczyć spośród studentów, par, osób dorosłych, pracujących oraz rodzin z dziećmi. Stawiając na studentów, zazwyczaj możemy pozwolić sobie na większą ilość najemców, co w efekcie wiąże się ze zdecydowanie większym zyskiem. Powinniśmy jednak zapewnić im stanowiska do nauki w formie biurek, odpowiednie oświetlenie oraz większą ilość łóżek. Możemy wtedy jednak zrezygnować z kanap czy foteli wypoczynkowych. Natomiast celując w pary i dorosłe osoby pracujące, powinniśmy postawić na schludny wystrój, wygodne łóżko, wolną przestrzeń, jak i miejsce do wypoczynku.

Przechowaj swoje osobiste i cenne rzeczy w magazynach samoobsługowych Self Storage

Wyjeżdżając na jakiś czas za granicę, nie jesteśmy w stanie zabrać ze sobą wszystkiego. Musimy jednak pamiętać, że nasze prywatne rzeczy nie powinny być magazynowane w wynajmowanym mieszkaniu. Przede wszystkim dlatego, że przez nieuwagę nowych lokatorów niektóre z nich mogą ulec uszkodzeniu, ponadto będą zajmować cenną przestrzeń, za którą w czasie wynajmu płacą najemcy. Gdzie w takim razie przechować wszystkie rzeczy na czas podróży? Wygodnym, jak i bezpiecznym rozwiązaniem na przechowywanie rzeczy, których nie chcemy lub nie możemy ze sobą zabrać, są magazyny samoobsługowe Self Storage. Wewnątrz kontenera możesz magazynować swój sprzęt sportowy, sprzęt RTV, pamiątki rodzinne, ubrania, czy dokumenty. Niekiedy zdarza się również, że nie chcemy, by nowi lokatorzy korzystali ze wszystkich naszych mebli lub zależy nam na stworzeniu dla nich większej ilości wolnej przestrzeni, co oznacza, że musimy pozbyć się niektórych rzeczy. W magazynach samoobsługowych Self Storage znajdziesz tyle miejsca, ile potrzebujesz na przechowanie wszystkich swoich rzeczy, ponieważ to Ty decydujesz jaki rozmiar kontenera najbardziej Ci odpowiada. Nie musisz się o nic martwić, magazynowane przedmioty mogą tam pozostać przez cały okres trwania Twojej podróży. Sam decydujesz kiedy chcesz je odebrać. Będziesz mógł to zrobić o dowolnej godzinie i każdego dnia. Pamiętaj, by odpowiednio zabezpieczyć wszystkie cenne przedmioty, tak by nie zagrażał im ewentualny kurz, a także by nie uszkodziły się podczas transportu. Możesz wykorzystać kartonowe lub plastikowe pudełka, a także, worki, pokrowce i folie stretch. Wybierz więc rozmiar kontenera Self Storage, który najbardziej spełnia Twoje potrzeby, odpowiednio zapakuj swoje rzeczy, zorganizuj transport i ciesz się spokojem przez całą podróż!