Przygotuj się na nowego członka rodziny z magazynami samoobsługowymi Self Storage

Każdy świeżo upieczony rodzic pragnie dla swojego dziecka jak najlepiej. Zazwyczaj już sporo przed narodzinami gromadzą niezbędną wiedzę. Pomocne są wtedy rozmowy z innymi młodymi rodzicami, którzy wiedzą już, na co należy być przygotowanym. Oczekiwanie na dziecko to z pewnością czas na zakup wszystkich potrzebnych rzeczy, a także na przygotowanie pokoju malucha. Również cała domowa przestrzeń powinna zostać odpowiednio zaaranżowana tak, by dołączenie nowego członka do rodziny było przede wszystkim bezpieczne, ale także wygodne.

Jak najlepiej przygotować się na przyjście na świat noworodka?

Oczywiście powinniśmy zacząć od solidnych zakupów. To, co musimy kupić jeszcze przed urodzeniem się dziecka to przede wszystkim łóżeczko, wózek, smoczki, zapas pampersów, delikatnych kosmetyków, ubranek oraz niezbędnych akcesoriów do karmienia i pielęgnacji malucha. Nie warto tych zakupów odkładać na ostatni moment. Oczekując dziecka powinniśmy się przygotować wystarczająco wcześnie, tak by przynajmniej te ostatnie tygodnie mogły przebiec w spokoju, bez niepotrzebnego stresu i pośpiechu. Oczywiście nie warto wpadać w szał zakupów. Trzeba pamiętać, że dzieci bardzo szybko rosną. Na start wystarczy więc kilka kompletów ubranek. Trzeba również wziąć pod uwagę, że delikatna skóra dziecka może źle reagować na niektóre kosmetyki, nawet te przeznaczone dla niemowląt. Warto więc zaopatrzyć się w darmowe próbki różnych firm, jeżeli tylko będzie taka możliwość.

Wielkie sprzątanie

Wykorzystując zapał i euforię towarzyszące nam podczas oczekiwania na dziecko powinniśmy zdecydować się na dokładne wysprzątanie całego domu. Warto poodsuwać meble, zajrzeć we wszystkie zapomniane kąty, dokładnie poodkurzać i umyć podłogi. Wytrzeć z kurzu wysokie szafy i półki, które przy zwyczajnym sprzątaniu często zdarzało nam się omijać. Jeżeli zależy nam na wychowaniu zdrowego malucha, ważne jest, by starać się tę czystość utrzymywać również po urodzeniu dziecka. Podczas porządków z pewnością znajdziemy wiele niepotrzebnych rzeczy, których z czystym sumieniem możemy się po prostu pozbyć. Przecież w jednej chwili w waszym domu przybędzie cała masa dziecięcych rzeczy!

Pokój dziecka

Idealny pokój dla malucha można stworzyć na wiele sposobów. Wszystko zależy od wyobraźni i upodobań rodziców. Miejsce to musi jednak spełniać kilka najważniejszych założeń. Przede wszystkim powinno być bezpieczne, ale także funkcjonalne i przytulne. Podstawowym elementem wyposażenia pokoju malutkiego dziecka jest łóżeczko ze szczebelkami. Poza nim powinien się tam znaleźć przewijak, a także komody z licznymi szufladami i półkami, w których swoje miejsce znajdą wszystkie niezbędne akcesoria do pielęgnacji. Jeżeli pokój jest niewielki lub maluch będzie dzielił go razem z nami — warto jak najlepiej zadbać o wolną przestrzeń. Świetnym rozwiązaniem na zaoszczędzenie miejsca będzie kupno komody z chowanym przewijakiem. Podstawowym elementem prawidłowego rozwoju dziecka są też różne zabawki dostosowane do jego wieku. W pokoju powinno się więc znaleźć również miejsce na różnego rodzaju kosze i organizery na zabawki. Musimy być świadomi, że z czasem potrzeby dziecka zaczną rosnąć. Tym samym niezbędna będzie większa ilość wolnej przestrzeni. Gdy maluch będzie już starszy konieczna będzie wymiana łóżeczka na większe, a także wstawienie stolika, krzesełek, kilku innych dodatkowych elementów oraz wygospodarowanie strefy do zabawy, namiot itp.

Bezpieczna aranżacja przestrzeni

Kolejnym ważnym krokiem przed przyjściem dziecka na świat jest zaaranżowanie reszty przestrzeni w taki sposób, by była przede wszystkim bezpieczna, ale także wygodna i funkcjonalna. Należy pamiętać, że gdy dziecko zacznie próbować już poruszać się samo po domu, nie powinno w tym czasie natrafić na żadne przeszkody. Zadbajmy więc o wszystkie wystające kable, niebezpieczne gniazdka, upewnijmy się, że nasze drewniane podłogi nie mają żadnych drzazg, a także sprawdźmy, czy wszystkie panele idealnie przylegają. Jeżeli nasza podłoga pozostawia wiele do życzenia, nie musimy jej od razu zmieniać, w takim wypadku można postawić na wykładziny i dywany. Dzięki nim maluchowi będzie ciepło i miękko podczas zabawy na podłodze. Na czas raczkowania i nauki chodzenia dziecka, należy również pozbyć się niskich ław i stolików, w które dziecko może uderzyć głową. Jeżeli jednak nie chcemy się ich pozbywać, musimy pamiętać, by dokładnie zabezpieczyć wszystkie kanty stolika. Niebezpieczne mogą się okazać również szklane powierzchnie i elementy wystroju. Przy małym dziecku naprawdę nie trudno o nieszczęśliwy wypadek.

Stwórz wygodną i bezpieczną przestrzeń w domu z magazynami samoobsługowymi Self Storage

Od tygodni głowicie się jak wszystko ułożyć, żeby znaleźć miejsce na kolejne rzeczy dla malucha? Jeżeli wasze mieszkanie jest niewielkie, nie musicie od razu zmieniać lokum ani wywracać całego domu do góry nogami. Wystarczy, że te mniej używane meble lub takie, które mogą stwarzać zagrożenie dla dziecka, umieścicie w magazynach Self Storage. Mogą one być magazynowane w kontenerze do czasu aż maluch nie podrośnie lub dopóki nie zdecydujecie się sprzedać mebli, czy też przeprowadzić do większego mieszkania. W magazynach samoobsługowych Self Storage możecie również przechować rzadko używane sprzęty i akcesoria. Dzięki temu zyskacie sporo miejsca na najpotrzebniejsze rzeczy dziecka. Jeżeli okaże się, że potrzebujecie którejś z magazynowanych rzeczy, możecie zajrzeć do kontenera w każdej wolnej chwili, ponieważ posługując się indywidualnym kodem posiadacie dostęp do wynajmowanego magazynu 24 h na dobę.