Wiosna – czy masz na nią miejsce?

Zima w tym roku wyjątkowo sprzyjała pasjonatom sportów w mroźnej, śniegowej oprawie. Długo pozwalała cieszyć się swoimi urokami i do woli korzystać ze wszystkich zimowych szaleństw, od niewinnych aniołków w śniegu po ekstremalne akrobacje z użyciem specjalistycznego sprzętu. Każdy z pewnością znalazł coś dla siebie! Z naszych informacji wynika, że najbardziej zadowoleni byli najmłodsi, a istny renesans przeżywała branża oferująca wszelkiego rodzaju sanki.  Mamy nadzieję, że i Wy w pełni wykorzystaliście okres białego szaleństwa i gotowi jesteście na wiosnę! Wiosna chyba każdemu kojarzy się z porządkami, zmianami, nowym ładem. Wymieniamy swoje grube ubrania na cieńsze, ciężkie buty na lżejsze, łyżwy na rolki, a narty na rower. To oznacza, że całe mnóstwo zimowych akcesoriów nie będzie Wam już potrzebnych, aż do następnego sezonu. Niektórzy wyniosą je na domowy strych, ale my mieszczuchy, z często ciasnymi mieszkaniami, mamy niemały problem. Jak należy sobie z tym dobrze poradzić, zabezpieczyć wszystkie rzeczy do kolejnej zimy, a przede wszystkim niepotrzebnie nie tracić miejsca na przechowywanie naszych skarbów, opowiemy poniżej.

Najważniejsza jest konserwacja!

Jeżeli właśnie zmieniasz swoje narty na rower, a sanki na paletki do badmintona i chcesz, aby wszystko w nienagannym stanie przetrwało najbliższe miesiące, to pamiętaj o odpowiednim zabezpieczeniu po sezonie.  Przede wszystkim należy zmyć z całego zimowego asortymentu błoto i ewentualną sól, a następnie dokładnie go wysuszyć. Można rozważyć usunięcie pozostałego smaru i przy okazji nałożyć świeżą warstwę ochronną. Upewnij się, że wszystko działa jak należy i nigdzie nie brakuje żadnego elementu. Unikniesz wtedy nieprzyjemnego zaskoczenia na początku kolejnej zimy, a Twój sprzęt od razu będzie gotowy do użytku. 

Konserwacja to nie wszystko – trzeba pomyśleć o przechowaniu!

Jeżeli nie jesteś zwolennikiem wypożyczania całego ekwipunku co roku, zainwestowałeś we własny sprzęt, to z pewnością zależy Ci na tym, żeby służył jak najdłużej. W tym celu, oprócz konserwacji, ważne jest także miejsce, w którym Twój sprzęt bezpiecznie przeczeka do kolejnej zimy. Większość piwnic, ze względu na wysoką wilgotność, zupełnie się do tego nie nadaje. W domach natomiast zwyczajnie nie ma na to miejsca. Komórka lokatorska pęka w szwach ledwo mieszcząc dwa rowery. Mamy na to genialne rozwiązanie! Przygotowaliśmy dla Ciebie bezpieczne, suche, samoobsługowe magazyny “self storage”. Niezależnie od tego, czy masz skuter śniegowy, czy tylko narty biegowe, wszystko bez problemu i z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa przechowasz w naszym magazynie, który od teraz stanie się Twoją dodatkową przestrzenią życiową. Bez względu na to, czy będziesz chciał korzystać z magazynu codziennie, czy też zapomnisz o tym miejscu na najbliższe pół roku, zyskasz przestrzeń, która rozwiąże każdy Twój problem związany z przechowywaniem.

Zadbaj także o swój zimowy strój.

Skoro już udało Ci się pozbyć z domu wszystkich nart, desek snowboardowych, łyżew i sanek, to dlaczego nie dorzucić do magazynu też grubych puchowych kurtek, futer, spodni narciarskich, butów zimowych i innych rzeczy. W tym przypadku powinieneś postąpić podobnie, jak przy sprzęcie. Odzież również należy najpierw odpowiednio przygotować przed schowaniem jej do kontenerów. Co dokładnie zrobić? Korzystając z okazji, warto przejrzeć ubrania i zdecydować, czy na pewno wszystko będzie potrzebne. Jeżeli nie założyliście czegoś tej, ani poprzedniej zimy, to nie łudźcie się, że „kiedyś się przyda”, najlepiej się tego od razu pozbądźcie. Po wnikliwiej selekcji należy wyprać, dokładnie poskładać pozostałe ubrania i spakować je w pokrowce, owinąć folią lub umieścić w pudełkach. Buty zimowe trzeba dokładnie umyć z błota i soli oraz wysuszyć. Zarówno odzież, jak i obuwie warto dodatkowo zaimpregnować w celu zachowania ich wiatro i wodoodporności, by kolejnej zimy wyciągnąć z magazynu wszystko świeże, spełniające swoje funkcje i gotowe do użytku.

Jak to działa?

Kontenery samoobsługowe “self storage” dostępne są w rozmiarach od 4 m2 do 28 m2. Bez trudu wybierzesz coś dla siebie, dopasujesz do swoich potrzeb, wkładając tam cały Twój zimowy ekwipunek z nartami, łyżwami, sankami i jabłuszkami Twoich krewnych i sąsiadów włącznie. Czas, przez który możesz magazynować swoje rzeczy jest nieograniczony. Nie musisz także martwić się o cenne sprzęty i ulubione skarby, ponieważ cały obiekt jest monitorowany, oświetlony, a firma ochroniarska strzeże go przez całą dobę. Uniemożliwia to dostęp do Twojego magazynu nieproszonym gościom. Dla użytkowników zaś, wjazd na teren magazynów samoobsługowych jest swobodny i nieograniczony przez całą dobę. Przypomnijmy jeszcze raz S-4 m2, M-8 m2, L-12 m2, XL-14 m2, a może XXL-28 m2? Ile Ci potrzeba? My jesteśmy elastyczni i dopasujemy nasze kontenery do Twoich potrzeb.

Jak przygotować swoje rzeczy do właściwego magazynowania?

Wewnątrz magazynów “self storage” wszystkie Twoje gadżety będą odizolowane od niesprzyjających warunków pogodowych. Pamiętaj jednak o dokładnym zabezpieczeniu akcesoriów, które wymagają szczególnej uwagi. Możesz w tym celu użyć kartonów, czy też plastikowych pudełek, sprawdzą się worki i tekstylne pokrowce. Niektóre przedmioty wymagać mogą dodatkowego owinięcia folią, materiałem, czy też bardziej specjalistycznych zabezpieczeń.

Wybierz wariant kontenera, który będzie najbardziej odpowiedni dla Twoich potrzeb i ciesz się nieograniczoną przestrzenią w domu, bezpieczeństwem i sprawnym sprzętem, każdego kolejnego sezonu!