Przeprowadzka za granicę? A może długi wyjazd służbowy lub Erasmus? Z magazynami Self Storage to nic trudnego!

Podczas przeprowadzki lub wyjazdu za granice na długi czas zazwyczaj towarzyszy nam euforia i entuzjazm. Wyobrażamy sobie nasze nowe życie w zupełnie innym miejscu, zastanawiamy się jakich ludzi poznamy na swojej drodze i czy łatwo będzie nam się odnaleźć w nowym świecie. Cieszymy się na myśl o nadchodzących doznaniach, wspomnieniach i z niecierpliwością wyczekujemy daty wyjazdu. Podróże mają również drugą stronę medalu. Problem i nurtujące pytania pojawiają się w momencie całej organizacji i planowania przeprowadzki. Co zrobić z rzeczami, których nie chcemy zabierać ze sobą? Jakie formalności należy załatwić przed wyjazdem? Poniżej pakiet informacji.

O co należy zadbać przed podróżą?

Właściwe przygotowanie do podróży pomoże nam uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji, rozczarowań i trudności.

Przede wszystkim zadbaj o dokumenty! Pamiętaj, by sprawdzić, czy dokument, którym będziesz się posługiwać, jest nadal aktualny lub czy jego ważność akurat nie dobiega końca. Możesz również zrobić kopię paszportu, którą można nosić przy sobie. Warto posiadać również dokument na bezpiecznym dysku w chmurze lub na naszej poczcie mailowej. Może to pomóc i zdecydowanie przyspieszyć formalności w przypadku utraty oryginału.

Kolejnym krokiem jest wymeldowanie, które w przypadku wyjazdu za granice, w naszym kraju jest obowiązkowe. Konieczne będzie złożenie dokumentu o nazwie „Zgłoszenie wyjazdu poza granicę Rzeczypospolitej Polskiej”.

Jeżeli masz już ustaloną datę wyjazdu i kupione bilety, upewnij się, że na pewno wszystko jest w porządku. Jeszcze raz sprawdź dokładną datę i godzinę i zapisz ją w kalendarzu. Upewnij się, że loty nie zostały odwołane lub przesunięte. Sprawdź, czy na pewno zdążysz na ewentualną przesiadkę i czy wiesz skąd dokładnie jest odjazd lub wylot. Na tym etapie warto również dowiedzieć się, jaki jest limit bagażu i czy w cenie wykupionej przez nas taryfy nie znajduje się jedynie bagaż podręczny. Możliwe, że za właściwy będziemy musieli dopłacić.

Kolejną ważną sprawą jest zapewnienie sobie miejsca pobytu w nowym kraju jeszcze przed wyjazdem. Oczywiście są ludzie, którzy nie boją się pojechać w nieznane i dopiero na miejscu szukają dachu nad głową, pracy i znajomości. Wiąże się to jednak z pewnym ryzykiem oraz stresem. Trzeba więc być do tego dobrze przygotowanym i posiadać doświadczenie zdobyte wcześniej, chociażby w swoim kraju.

Dobrze się zorganizuj!

Ważne jest, by takie wyjazdy planować z dużym wyprzedzeniem. Daje nam to czas na dokładne sprawdzenie wszystkiego i odpowiednie przygotowanie się do podróży. Sprawdzi się to jedynie wtedy gdy zabierzemy się za działania od razu, a nie zostawimy całej organizacji na sam koniec.

Z pewnością właściwym rozwiązaniem dla każdego będzie sporządzenie dokładnej listy zadań do wykonania przed wyjazdem oraz spisanie wszystkich niezbędnych rzeczy, które chcemy zabrać ze sobą.

Zastanów się również nad kupnem ubezpieczenia podróżnego. Gdy towarzyszą nam same przyjemne odczucia związane z wyjazdem, nikomu nie przychodzą do głowy tragiczne scenariusze. Musimy mieć jednak świadomość, że takie rzeczy również się zdarzają i lepiej być na nie przygotowanym. Powinniśmy to zrobić ze względu na różne niechciane wydarzenia takie jak: kradzież, utrata bagażu, opóźniony lot, wypadek komunikacyjny lub problemy zdrowotne.

Jak się spakować?

Co warto zabrać ze sobą na taki wyjazd? Oczywiście im mniej, tym lepiej. Nie dotyczy to oczywiście naszych posiadanych środków. Pieniądze warto zabrać ze sobą, chociażby na wypadek nieprzewidzianych sytuacji. Nie powinniśmy zakładać, że na miejscu od razu znajdziemy pracę i źródła dochodu. Należy być przygotowanym na wszystko.

Natomiast jeśli chodzi o inne rzeczy jak odzież, kosmetyki, sprzęty i rozmaite osobiste gadżety, dobrze będzie gdy ograniczymy się do minimum i zabierzemy jedynie to, co konieczne. Jeżeli wyjeżdżamy w podróż do kraju, w którym w zasadzie nie ma zimy, to nie ma też potrzeby zabierać ze sobą zimowych kurtek i ciepłych ubrań. Na czas naszej nieobecności warto je gdzieś magazynować.

Największy problem pojawia się w przypadku wielkogabarytowych rzeczy jak meble. Praktycznie w żadnym przypadku nie opłaca się ich zabierać ze sobą, ponieważ jedynym rozwiązaniem na przewiezienie naszego dobytku jest wynajęcie firmy transportowej. Jednak koszt wycieczki naszych mebli jest zupełnie nieopłacalny. Najprawdopodobniej korzystniejsze okaże się kupno nowych już na miejscu. Dobrym sposobem jest zakup używanych mebli. Można je znaleźć w naprawdę dobrym stanie i po okazyjnej cenie.

Magazyny Self Storage — tu przechowasz niepotrzebne rzeczy i meble na czas wyjazdu

Biorąc pod uwagę wszystkie ograniczenia związane z ilością bagażu, jaki możemy zabrać ze sobą do samolotu czy busa, pewne jest to, że musimy naprawdę ograniczyć się do minimum. Co więc zrobić z pozostałymi rzeczami, na które zabraknie miejsca? Gdzie magazynować meble? Wszystkie swoje ubrania i drobiazgi, które nie będą Ci potrzebne podczas wyjazdu, a także meble i sprzęt sportowy odpowiednio spakuj, zabezpiecz i przywieź do magazynów samoobsługowych Self Storage. Wybierz wariant kontenera, który pomieści wszystkie Twoje rzeczy i już tylko ciesz się wyjazdem! Możesz magazynować w nim swoje rzeczy przez cały swój pobyt za granicą. Nie ma żadnych ograniczeń. Magazyny Self Storage znajdują się na strzeżonym i monitorowanym terenie, możesz być więc spokojny przez cały wyjazd, Twoim rzeczom nic nie grozi. Dzięki indywidualnemu kodowi tylko Ty posiadasz dostęp do swojego kontenera samoobsługowego lub osoba przez Ciebie upoważniona. Pakuj więc wszystko i w drogę!