Przenieś swoje biuro lub firmę z magazynami Self Storage

Właściciele firm decydują się na ich przeniesienie z różnych powodów. Zazwyczaj może być to spowodowane jej rozwojem oraz chęcią zapewnienia pracownikom lepszych warunków i większej ilości przestrzeni lub też potrzebą zatrudnienia większej ilości osób. Zdarza się również, że najemca dotychczasowego lokum wypowiada właścicielowi firmy umowę, co zmusza go do natychmiastowego poszukiwania nowego lokalu.

Jak najlepiej zaplanować przeprowadzkę firmy?

Przeniesienie całego biura czy siedziby firmy może okazać się bardzo meczące i czasochłonne. Dlatego warto jak najbardziej ułatwić sobie ten proces i wszystko odpowiednio zaplanować. Zacznij od stworzenia spisu rzeczy, zaczynając od tych najważniejszych, to pomoże w zachowaniu ładu oraz w uniknięciu zgubienia czegoś istotnego podczas przeprowadzki. Tworząc listę rzeczy, podziel je kategoriami. Mając gotowy spis i znając faktyczny stan wyposażenia biura, znacznie łatwiej będzie także przypisać wszystkim tym rzeczom właściwe miejsce w nowym lokum. Następnie należy zdecydować, gdzie będą transportowane rzeczy. Czy możliwe jest przewiezienie ich od razu w docelowe miejsce, czy przez jakiś myszą być gdzieś magazynowane? Jeżeli nowe biuro nie jest jeszcze gotowe to gdzie przechować rzeczy? To wszystko może mieć znaczenie podczas pakowania.

Jak szybko i bezpiecznie zapakować całe biuro? Wynajmij samoobsługowy magazyn Self Storage!

Należy pamiętać, że wszystkie rzeczy powinny zostać odpowiednio zapakowane, zgodnie z ich przeznaczeniem, wartością oraz podatnością na zniszczenia. Pakowanie powinno przebiec tak, by nie zagracić pomieszczenia. Jeżeli możesz sobie pozwolić na stopniowe wywożenie rzeczy — zrób to! W przypadku gdy nowe pomieszczenie nie jest jeszcze gotowe wynajmij samoobsługowy magazyn Self Storage. Możesz systematycznie przewozić tam meble i zapakowane pudła, dzięki temu będziesz miał przestrzeń na swobodne pakowanie kolejnych rzeczy. Mając do dyspozycji kontener Self Storage, przeprowadzkę firmy najlepiej będzie zacząć od rzeczy wielkogabarytowych, które należy ułożyć z tyłu lub na dole magazynu. Na następny ogień powinny pójść wszystkie ciężkie sprzęty elektroniczne i maszyny. W dalszej kolejności należy pakować resztę rzeczy kategoriami. Tak, by te najdelikatniejsze zostały na sam koniec. Do wypełnienia pudełek z delikatnymi przedmiotami możesz użyć starych gazet, ścinek papieru lub profesjonalnych wypełniaczy. Segregatory z papierami dla bezpieczeństwa można owinąć stretchem. Warto pamiętać, że na każdym etapie przeprowadzki może grozić im zalanie, wilgoć lub kurz. Zabezpieczone dokumenty można układać w kartonowych lub plastikowych pudłach, które należy dokładnie podpisać. Dzięki temu unikniemy bałaganu i przyspieszymy wprowadzenie się do nowego miejsca.

Wygodna zmiana miejsca z magazynami samoobsługowymi Self Storage

Możliwości, jakie dają kontenery samoobsługowe, pozwalają w bezstresowy sposób przenieść swoją firmę w inne miejsce. Dzięki magazynowi Self Storage możesz rozpocząć przeprowadzkę znacznie wcześniej, nawet wtedy gdy nowe lokum nie jest jeszcze gotowe. Doskonale wiemy ile czasu potrzeba, by przenieść wszystkie rzeczy, gromadzone latami w jednym miejscu. Warto zrobić to stopniowo i bez pośpiechu. Zyskujemy czas na dokładne przejrzenie rzeczy. Podczas przeprowadzki wiele z nich może okazać się zupełnie zbędna. Przywożąc rzeczy do magazynu samoobsługowego, zacznij od układania na jego tyle największych i najcięższych przedmiotów jak meble i duże kartony. Pamiętaj, by delikatne rzeczy były na samej górze, tak by nic ich nie przygniotło. Zostaw również łatwy dostęp do przedmiotów, które mogą się przydać, zanim wszystko opuści kontener. Najlepiej ułóż je przy samym wejściu do magazynu. Całe wyposażenie Twojego biura czy firmy może być magazynowane w kontenerze Self Storage przez tyle czasu, ile będziesz potrzebował na wprowadzenie się do nowego miejsca.

Transport na własną rękę czy profesjonalna firma przewozowa?

Zastanawiasz czy wynająć profesjonalną, lecz kosztowną firmę transportową czy też zorganizować przeprowadzkę na własną rękę? Wiele zależy od tego, ile rzeczy jest do przetransportowania i jak dużo z nich uda Ci się zapakować za jednym razem. Jeżeli Twoja firma jest niewielka, przedmiotów jest mało, a Ty i tak wolisz przenieść się na raty, to nie ma sensu wynajmowania profesjonalnego transportu. Wystarczy odpowiednio i bezpiecznie zapakować rzeczy oraz przewieźć je we własnym zakresie do kontenerów samoobsługowych Self Storage lub bezpośrednio do nowego miejsca. Jeżeli jednak przeprowadzka dotyczy dużej firmy, w której znajduje się sporo cennych przedmiotów, warto wynająć firmę przewozową, a nawet taką, która specjalizuje się właśnie w przeprowadzkach. Fachowcy zazwyczaj zapewniają kartony świetnej jakości, a opcje transportowe dostosowane są względem przewożonych przedmiotów. Poza tym można liczyć na doradztwo oraz pomoc w rozplanowaniu działań i logistyki. Delikatne rzeczy zostaną zabezpieczone przed wstrząsami i zniszczeniem. Decydując się na wynajem firmy transportowej, oczywiście poniesiesz dodatkowe koszty, zyskasz jednak czas oraz spokój.

Formalności związanie z przeniesieniem firmy

Jeżeli właśnie przenosisz swoją firmę w nowe miejsce, to warto zaktualizować kilka informacji. Przede wszystkim zmianę siedziby należy zgłosić, edytując wniosek w CEIDG. Dokonanie tej zmiany jest bardzo proste i można to zrobić za pośrednictwem internetu. Kolejnym krokiem jest aktualizacja danych na Google Maps. Jeżeli zależy nam, by siedziba naszej firmy mogła zostać z łatwością odnaleziona na mapach Google, należy jak najszybciej przesłać nowy adres. Czas weryfikacji przez  Google może być długi, dlatego warto się z tym pospieszyć. Przy okazji należy usunąć stary znacznik lokalizacji. Warto pamiętać, by dane firmy zaktualizować również na wszystkich portalach społecznościowych.