Prowadzenie własnego sklepu internetowego z magazynami Self Storage

Ciężko jest sobie wyobrazić, jak wyglądałby teraz rynek bez możliwości kupowania produktów przez internet. Dzięki temu mamy możliwość szerokiego wyboru asortymentu, sprawdzania dostępności produktów, posiadamy również wygodną możliwość porównywania jakości, cen oraz opinii innych użytkowników. Do wzrostu rynku e-commerce w ostatnim czasie przyczyniła się również sytuacja pandemiczna, ponieważ zakupy przez internet stały się nie tylko wygodną, ale i bezpieczną formą nabywania wszelkich przedmiotów i artykułów. W dzisiejszych czasach przez internet można kupić dosłownie wszystko. Od produktów spożywczych z supermarketów, po hand made o ogromnej wartości tworzony na zamówienie.

Kilka wskazówek jak właściwie prowadzić sklep internetowy:

 • sumiennie prowadź media społecznościowe, wszystko, co zamieszczasz na stronie, powinno być czytelne i proste do zrozumienia,
 • nie skupiaj się jedynie na sprzedaży, na swoim profilu zapewnij swoim odbiorcom także wartości edukacyjne,
 • utrzymuj jeden, spójny charakter swojej firmy,
 • odpowiednio zaopiekuj się klientem, staraj się traktować kupujących indywidualnie, a każdemu poświęć nawet chwilę czasu,
 • staraj się szybko odpowiadać na zadane pytania,
 • wysyłaj towar w wyznaczonym terminie,
 • zaskocz ich drobnym upominkiem (wlepka, zapałki, długopis z logo Twojej firmy — to zawsze wywołuje uśmiech),
 • wszystko pakuj starannie, estetycznie i bezpiecznie, tak by towar zawsze docierał do klienta nieuszkodzony,
 • stosuj ekologiczne rozwiązania opakowań,
 • zachęć kupującego, by wrócił do Twojego sklepu, stosując np. bony zniżkowe na kolejne zakupy,
 • twórz bazę swoich klientów i od czasu do czasu informuj ich o nowej ofercie lub promocjach.

Łatwe początki dla sprzedawców e-commerce

Rozpoczęcie prowadzenie sklepu internetowego polega głównie na znalezieniu właściwej drogi, aktualnej niszy oraz na poznaniu własnych predyspozycji i upodobań co do sprzedaży konkretnych produktów. Proces ten wiąże się z podejmowaniem prób oraz właściwej ocenie sytuacji. Z tego względu nie powinno się już na samym początku niepotrzebnie zatowarowywać kilkoma wybranymi przedmiotami w dużej ilości, ponieważ nigdy nie ma pewności, że trafiliśmy właściwie. Początki powinny być oczywiście przemyślane, jednak w dużej mierze opierają się na metodzie prób i błędów. Nie powinniśmy więc inwestować w dużą ilość produktów, jednak nie możemy sobie również pozwolić na to, że klient nie otrzyma zamówienia, ponieważ nie mamy go na stanie, a zdobycie towaru stało się dla nas niemożliwe lub czasochłonne. Należy pamiętać, że dobre początki sklepu są bardzo ważne dla jego przyszłości. Stawiając na rozwój, warto więc dbać o same pozytywne opinie i zadowolenie klientów. Z tego względu ważna jest dostępność wszystkich wystawionych produktów, jak i szybki czas realizacji wysyłki.

Oszacuj swoje zapotrzebowanie na powierzchnię magazynową

Wiele osób na samym początku prowadzenia sklepu internetowego, chcąc zaoszczędzić na kosztach wynajmu powierzchni magazynowej, składuje przedmioty na sprzedaż w swoim domu. Z czasem jednak może się to stać niewygodne, zwłaszcza gdy towaru przybywa. Gdy zaczyna nam już brakować miejsca w domu, powinniśmy zastanowić się nad dodatkową przestrzenią. Nie decyduj się jednak na wynajem wielkiej hali magazynowej, której nie zapełnisz nawet w połowie. Koszty utrzymania takiej powierzchni są naprawdę bardzo duże i zupełnie niepotrzebne. Postaw na nowoczesne rozwiązanie, jakim jest magazyn samoobsługowy Self Storage. Dobrze się zastanów, ile rzeczy potrzebujesz magazynować na samym początku. Przemyśl to tak, by nie zostać ze zbyt dużą ilością produktów, które nie sprzedają się dobrze, ale również, by nie dopuścić do sytuacji, w której nie posiadasz zamówionego towaru na stanie. Pamiętaj, że wszelkie opóźnienia czy braki mogą zniechęcić Twoich klientów i sprawić, że więcej nie wrócą po Twoje produkty.

Dopasowanie do indywidualnych potrzeb magazynowych

W zależności od gabarytów oraz ilości przedmiotów, które sprzedajesz, wybierz wielkość kontenera, która najbardziej Ci odpowiada. Pamiętaj, że z chęcią wychodzimy naprzeciw rozwojowi Twojej firmy. Jeżeli tylko zwiększy się Twoje zapotrzebowanie magazynowe, a Twoja firma zacznie się rozrastać — możesz zamienić rozmiar wynajmowanego przez Ciebie magazynu samoobsługowego na większy. Kontenery znajdują się na strzeżonym i monitorowanym terenie. Możesz być więc spokojny o magazynowany towar. Otrzymasz kod dostępu, dzięki któremu będziesz mógł swobodnie korzystać z magazynu Self Storage o dowolnej godzinie i każdego dnia w tygodniu. Wszystkie przechowywane w kontenerze przedmioty odpowiednio zapakuj w pudła, kartony lub pokrowce, zabezpiecz oraz podpisz. Dzięki zachowaniu porządku oszczędzisz sobie dużo czasu.