Jak magazynować zabawki, by utrzymać porządek w dziecięcym pokoju? Z pomocą przychodzi magazyn Self Storage!

To niesamowite jak szybko w pokoju dziecka powstaje bałagan. Niestety zupełnie odwrotnie jest z jego uprzątnięciem. Dzieciom zupełnie nie przeszkadzają porozrzucane zabawki, ubranka czy chaos na biurku i w szufladach. Co gorsza, niewiele daje także zwrócenie uwagi i prośba o uprzątniecie bałaganu. Dzieci niechętnie odkładają cokolwiek na miejsce. Można im to jednak odrobinę ułatwić, a nawet umilić! Poniżej kilka sposobów jak zrobić to w łatwy sposób.

Gdzie chować zabawki?

Potencjalnych miejsc na chowanie zabawek jest dużo. Nie każde jednak jest odpowiednie. Przede wszystkim powinniśmy zacząć od określenia, które z nich najczęściej są w obiegu oraz, do których zabawek dziecko powinno sięgać samodzielnie, gdy tylko chce. Gdzie najlepiej magazynować zabawki?

  • Wesołe pudełka — nie ma chyba lepszego sposobu na nauczenie maluchów porządku niż zorganizowanie im kolorowych i uroczych pudeł w ulubionych kształtach. Mogą to być domki, smoki, czy wagoniki. Dzięki takiemu rozwiązaniu dzieci chętniej sprzątają, a porządki mogą okazać się dalszą częścią świetnej zabawy.
  • Funkcjonalne skrzynie — drewniane, przeważnie pięknie zdobione, stanowią ciekawe i praktyczne wyposażenie dziecięcego pokoju. Mogą pomieścić naprawdę dużo rozmaitości. Dodatkowo służą jako siedzisko, można na nich rozścielić miękki koc, narzutkę lub położyć poduszki.
  • Transparentne pojemniki — to również bardzo praktyczne i niezwykle lubiane rozwiązanie zarówno przez rodziców, jak i dzieci. Przezroczyste opakowania pozwalają ocenić co znajduje się w ich wnętrzu. Dzięki temu nie trzeba robić bałaganu w każdym z pudeł w poszukiwaniu jednej zabawki. Tego rodzaju pojemniki są też bardzo wygodne w czyszczeniu i dokładnie chronią zawartość przed kurzem. Jeżeli chcemy nieco poprawić ich zwyczajny wygląd, razem z pociechą można ponaklejać na nim kolorowe naklejki, tak by nie zasłaniały całej powierzchni, a jedynie ozdobiły przezroczyste pudełka.
  • Organizery — mogą wisieć lub wypełniać specjalne przestrzenie na niskich regałach. Te wiszące to genialne wykorzystanie przestrzeni na ścianach. Powinny jednak znaleźć się tam jedynie te rzeczy, do których maluch nie będzie chciał sam sięgać każdego dnia, ponieważ mogą okazać się poza jego zasięgiem. Natomiast w przypadku regału wypełnionego organizerami, można postawić na długą, a niską wersję. Dzięki temu dziecko będzie mogło sięgać samo po każdą rzecz. Każdy organizer może być w innym kolorze. Jeżeli jednak są takie same, można się zastanowić nad przyklejeniem naklejek, dzięki którym dziecko będzie wiedziało gdzie co znaleźć. Z pewnością zaletą takiego regału jest jego duża pojemność, wygodne użytkowanie i estetyczny wygląd.
  • Regały z szufladkami — to jeden z bardziej klasycznych sposobów magazynowania zabawek. Nie musi być jednak zwyczajnie i banalnie! Uchwyty szuflad mogą być w ciekawych kształtach np. kwiatków lub samochodów. Ich rozmiary mogą być różne tak, by z łatwością pomieściły rozmaite rzeczy. Szuflady to również dobre miejsce na przybory szkolne i drobiazgi. Ciekawe kształty uchwytów z pewnością spodobają się maluchowi, może dzięki temu łatwiej będzie namówić go do zachowania w nich porządku. Dla ułatwienia organizacji wewnątrz szuflad warto powkładać tam niewielkie pudełka, mogą być nawet te po butach.
  • Niewykorzystana przestrzeń pod łóżkiem — nie można też zapomnieć o miejscu pod łóżkiem! Czasami zdarza się, że jest go naprawdę sporo. Warto schować tam duży plastikowy, czy materiałowy organizer lub drewnianą skrzynię. Można schować tam rzadko używane, czy duże zabawki.
  • Magazyny samoobsługowe Self Storage — to wygodny sposób na uzyskanie dodatkowej przestrzeni potrzebnej na magazynowanie zabawek, gdy w domu brakuje już miejsca. Odpowiednio przygotowane i zapakowane rzeczy mogą tam spędzić długi czas.

Ważnym elementem w magazynowaniu zabawek jest zabezpieczenie ich przed kurzem. Jak doskonale wiecie, dzieci uwielbiają brać wszystko do buzi, dlatego bezwzględnie trzeba zadbać o to, by zabawki, trafiały do miejsca, w którym nie grozi im zakurzenie i wybrudzenie, w czasie kiedy nie są używane. Z tego względu wszystkie organizery i pudła powinny być szczelnie zamykane.

Więcej niż jedno dziecko? Przechowaj ubranka i zabawki w magazynach samoobsługowych Self Storage.

Nie zawsze bałagan jest największym problemem, dotyczącym zabawek, a brak miejsca na ich przechowywanie. Bardzo często w domu jest więcej niż jedno dziecko, a rodzeństwo dzieli zaledwie kilka lat różnicy. Jeżeli starsze z nich już wyrosło z zabawek, które nadal pozostały sprawne — nie ma sensu się ich pozbywać. Przecież niebawem będą idealne dla kolejnego malucha. Dziecięce zabawki i ubranka to niezwykle droga inwestycja. Niestety na bardzo krótki czas, ponieważ dzieci szybko z nich wyrastają. Dlatego wszystkie rzeczy powinniśmy dokładnie umyć lub wyprać i schować do czasu aż nasza druga pociecha do tego nie dorośnie. W ten sposób nie tylko oszczędzamy pieniądze i czas, ale także dbamy o ekologię. Zazwyczaj pojawia się jednak problem magazynowania nieużywanych rzeczy. Czasami jest to kilka lat i nie każdy chce się zagracać takimi rzeczami i zwyczajnie woli się ich pozbyć. Mamy jednak gotowe rozwiązanie! Magazyny samoobsługowe Self Storage bez problemu pomieszczą wszystkie ubranka i zabawki, z których wyrósł starszak. Odpowiednio zabezpieczone i przygotowane do magazynowania, mogę leżeć w kontenerze przez długi czas. Nawet jeżeli masz tylko jedno dziecko, zastanów się, czy w rodzinie ktoś niedługo nie będzie potrzebował wszystkich tych rzeczy. Kontenery samoobsługowe Self Storage usytuowane są na południu Wrocławia, 15 minut od centrum miasta. Dzięki indywidualnemu kodowi dostępu osoby upoważnione mają swobodny dostęp do swojego kontenera każdego dnia i o każdej godzinie. Wszystkie Twoje rzeczy znajdujące się na terenie magazynów są odpowiednio strzeżone i zawsze bezpieczne.