Gdzie najlepiej ukryć prezenty, by nie popsuć niespodzianki? I jak przygotować dom do Świąt (z Magazynami Self Storage)?

Nie w każdej rodzinie jest zwyczaj robienia sobie prezentów na każdą okazję. Jednak w większości domów, a w szczególności tam, gdzie są dzieci, rodzina obdarowuje się wzajemnie przynajmniej na Święta Bożego Narodzenia. To wyjątkowy czas, w którym pragniemy dać bliskim coś szczególnego. Prezenty zazwyczaj gromadzi się wtedy z dużym wyprzedzeniem, tak by mieć spokojną głowę podczas świątecznych przygotowań. Czasami może jednak pojawić się pewien problem: gdzie ukryć prezent, tak by nie popsuć niespodzianki? Oczywiście z drobiazgami zawsze można sobie jakoś poradzić. A co zrobić z prezentem w rozmiarze XXL oraz jak zorganizować przestrzeń w domu na świąteczne przyjęcie? Spieszymy z rozwiązaniem!

Jak przygotować dom do Świąt gdy planujemy zaprosić dużo gości?

Jeżeli masz naprawdę liczną rodzinę i niewielki dom, a w tym roku to właśnie na Ciebie padło zorganizowanie świątecznego przyjęcia, to pewne już główkujesz, gdzie wszystkich pomieścisz. Bez konkretnego przemeblowania może to nie być realne.  Z pewnością bardzo istotny będzie duży stół. Jeżeli Twój stół się rozkłada, tak że może przy nim usiąść znacznie więcej osób niż zazwyczaj — to świetnie! Masz jeden problem z głowy. Nie musisz nic dostawiać czy pożyczać od sąsiada. Jednak rozłożenie stołu na kilka dodatkowych osób wiąże się z zajęciem wolnej przestrzeni w pokoju, przez co może zrobić się bardzo ciasno i niewygodnie. A przecież gdzieś jeszcze powinna stanąć choinka. W takim przypadku jedynym rozwiązaniem jest usunięcie części mebli na jakiś czas. Wstawiając je do innego pokoju, możemy go całkiem zagracić i uniemożliwić sobie swobodne poruszanie się. Oczywiście możemy też dać je na kilka dni do piwnicy. Nie każdy jednak nią dysponuje, a warunki panujące wewnątrz pozostawiają wiele do życzenia. Jak więc można sobie poradzić z brakiem wolnej przestrzeni w świątecznym czasie? Wygodnym rozwiązaniem są magazyny samoobsługowe Self Storage. Możesz tam przechować wszystko to, co niepotrzebnie zabiera miejsce w Twoim mieszkaniu. Kontener na wynajem, może okazać się powiększeniem Twojej domowej przestrzeni również podczas przyjęcia urodzinowego dziecka, czy też hucznego Sylwestra. Przechowasz tam wszystkie niepotrzebne rzeczy i również takie, którym podczas zabawy mogłoby się coś stać.

Gdzie schować prezenty?

Prezenty niespodzianki zazwyczaj sprawia się dzieciom, jednak w niektórych rodzinach wszyscy domownicy, przynajmniej z okazji  Świąt, chcą czymś zaskoczyć swoich bliskich. Pragnąc sprezentować coś wyjątkowego, wybieramy to z dużym wyprzedzeniem i często przez ponad miesiąc musimy ukrywać to w domu. Największe wyzwanie mają rodzice dzieci, które gdy nikogo nie ma w domu, zamieniają się w Sherlocka Holmesa, przetrzepując każdy kąt w poszukiwaniu prezentów. Przed nimi nic się nie ukryje. Przynajmniej nie w domu! Dzięki magazynom samoobsługowym Self Storage możesz zrobić niespodziankę wszystkim członkom rodziny, nie zamartwiając się, że natkną się na nią jeszcze przed Świętami. Kontenery Self Storage to także świetne rozwiązanie w przypadku gdy na prezent zdecydowałeś się podarować coś naprawdę dużego jak rower, narty, quad, gitara czy rzeźbiona komoda. W przypadku takich gabarytów innym rozwiązaniem może być piwnica, ale i tam każdy z domowników może przecież zajrzeć, a panujące w niej warunki często nie pozwalają na magazynowanie nowych, cennych rzeczy. Innym rozwiązaniem może być suchy garaż. Trzeba jednak pilnować, by nikt akurat niczego stamtąd nie potrzebował. Oczywiście możemy także poprosić o pomoc w przechowaniu dużego prezentu przyjaciół, czy rodzinę. Jednak musimy liczyć się z tym, że pomimo tego, że nam pewnie nie odmówią, może to być dla nich kłopot, ponieważ zagracimy ich mieszkanie na miesiąc. Wybierając magazyny samoobsługowe Self Storage masz pewność, że ani dzieciaki, ani nikt inny z rodziny na pewno nie popsują Twojej niespodzianki. W wynajętym kontenerze prezent XXL nie będzie nikomu przeszkadzać, a Ty sam odbierzesz go kiedy tylko będziesz chciał, ponieważ dostęp do magazynów samoobsługowych jest całodobowy w każdy dzień tygodnia. Możesz tam ukrywać prezent nawet do ostatniej chwili! Kontenery Self Storage znajdują się na oświetlonym, monitorowanym i strzeżonym terenie, dzięki czemu będziesz mieć spokojną głowę, a magazynowane wewnątrz rzeczy będą dużo bezpieczniejsze niż w piwnicy czy komórce lokatorskiej.

Gdzie przechowywać ozdoby?

Święta to czas, w którym chcemy jak najmocniej poczuć wokół siebie magiczny klimat. Nie tylko gromadzimy przy sobie bliskich, wręczamy im wyczekiwane prezenty niespodzianki, gotujemy świąteczne potrawy, ale także ozdabiamy swoje mieszkania, ogrody, balkony i tarasy. Po to, by jeszcze bardziej poczuć moc Świąt. Każdego roku dokupujemy coraz to nowe girlandy, dostajemy kolorowe bombki i nie możemy się oprzeć kolejnym pięknym dekoracjom, na które już brakuje miejsca. Do tego mamy jeszcze całą masę świątecznych ozdób, które są rodzinną pamiątką. Takie gromadzone latami dekoracje, pewnego razu mogę przestać się mieścić! Nie musicie jednak rezygnować z rodzinnych pamiątek, czy odmawiać sobie kupna nowych ozdób. Jeżeli zależy Ci na wolnej przestrzeni w domu, pomyśl o powiększeniu swojej szafy wywożąc część rzeczy do kontenerów samoobsługowych Self Storage. Możesz tam magazynować wszystkie ozdoby i choinkę, aż do następnych Świąt, a także inne, aktualnie nieużywane rzeczy.