Dlaczego warto mieć pasje? I co ma z tym wspólnego Self Storage?

Pasja jest czymś w rodzaju zdrowego uzależnienia. Możemy na długo się w niej zatracić, a ona w tym czasie kształtuje nasz charakter. Nadaje naszemu życiu sens i pozwala określić cele, do których dążymy z przyjemnością. Nie musimy mieć talentu, wystarczy zaangażowanie i wytrwałość. Pasja pozwala uwolnić nas od codziennej rutyny. Sprawia, że naprawdę możemy poczuć, że żyjemy. Dzięki niej stajemy się szczęśliwi i spełnieni.

Jak odkryć swoje pasje?

Rodzice już od najmłodszych lat pytali Cię „kim chcesz być?”, a nauczyciele i znajomi dopytywali „jakie są Twoje pasje?”. Jeżeli w dzieciństwie nie wiedziałeś co odpowiedzieć, a Twoje życie już wtedy przypominało rutynę, nie znaczy to, że nadal tak musi być. Na znalezienie hobby, które daje nam prawdziwe spełnienie, nigdy nie jest za późno. Przede wszystkim musisz wiedzieć, że pasja nie pojawi się znikąd, nie można tak po prostu na nią czekać. By ją odkryć, potrzeba włożyć w to trochę wysiłku. Pomyśl, co ładuje Twoje akumulatory? Co sprawia, że na koniec dnia czujesz przyjemne zmęczenie? Co dodaje Ci energii, chęci i sprawia, że masz ochotę wyjść z łóżka i wcześnie zacząć dzień? Jeżeli jest coś takiego, zacznij robić to regularnie, stawiając sobie coraz wyższe cele do osiągnięcia. Jeżeli nie czujesz, że jest coś, co Cię spełnia, zacznij próbować różnych rzeczy. Nie bój się eksperymentować i znajdź to, co rzeczywiście Cię pochłania i w czym czujesz się dobrze. Zbieraj coraz większą wiedzę i inspiruj się, stale stawiając sobie wyższe cele. Pamiętaj, że Twoją inspiracją, a także motywacją mogą być również inni ludzie.

Wpływ pasji na poczucie własnej wartości

Rozwijanie pasji to trening. Pozwala stale się doskonalić i osiągać cele, których potrzebujemy na każdym etapie życia. Osiąganie ich pozytywnie wpływa na naszą samoocenę i postrzeganie samych siebie. Dodaje nam sił witalnych, energii i chęci, przez co jesteśmy również lepiej odbierani przez innych. Pozwala poznawać podobnych do nas ludzi i rozwijać nowe, wartościowe znajomości. Dzięki hobby lepiej poznajemy również samych siebie, a każdego dnia stajemy się swoją lepszą wersją. Dzięki pasjom nie mamy problemu ze spędzaniem czasu z samym sobą, zaczynamy go lubić i doceniać.

Próbuj nowych rzeczy. Znajdź wiele pasji

Nie ograniczaj się do jednego. Jeżeli jesteś już w czymś dobry lub podążanie za konkretnym hobby sprawia Ci po prostu wielką przyjemność — pamiętaj, że warto stale próbować nowych rzeczy. Jeżeli kiedyś przeszło Ci przez myśl, żeby odważyć się na jakąś przygodę, zmierzyć się z nowym doświadczeniem to nie zastanawiaj się dłużej, tylko to zrób! W przyszłości możesz jedynie żałować, że  czegoś nie spróbowałeś, na co teraz jest już za późno, a nie tego, że próbowałeś, ale to nie było to.

Czy warto inwestować w profesjonalny sprzęt?

Wiele osób zastanawia się jakie akcesoria wybrać, by móc rozpocząć przygodę z nowym zajęciem. Przed zainwestowaniem w drogi sprzęt, warto na początku sprawdzić, czy dana czynność pochłonie nas wystarczająco. Jak można to zrobić? Najlepszym rozwiązaniem będzie początkowe wypożyczanie sprzętu. Zazwyczaj takie akcesoria są dobrej jakości, możemy więc spróbować nowych rzeczy w ich prawdziwej odsłonie. Istotne będzie również wykupienie podstawowego kursu, czy też kilku lekcji z instruktorem, trenerem, guru, mentorem lub innym profesjonalnym nauczycielem swojego fachu. Jeżeli nie masz możliwości wypożyczenia potrzebnych akcesoriów, postaw na niedrogie, lecz sprawdzone rozwiązania. Dzięki lekcjom z instruktorami mamy mniejsze prawdopodobieństwo na kontuzje, na to, że się zniechęcimy lub będziemy źle wykonywać jakieś ćwiczenia. Jeżeli po kilku takich próbach uznasz, że to, co robiłeś, mogłoby stać się Twoją pasją — nie zastanawiaj się dłużej, tylko zacznij kompletować niezbędny do tego sprzęt. Nie bój się inwestować w to, co lubisz robić.

Gdzie magazynować wszystkie niezbędne akcesoria?

Realizowanie większości pasji wiąże się z posiadaniem niezbędnego sprzętu, akcesoriów i gadżetów. Co zrobić w przypadku gdy mamy kilka pasji, a niektóre z nich są sezonowe lub praktykujemy je jedynie od czasu do czasu? Gdzie przechować wszystkie rzeczy, których nie potrzebujemy na co dzień? Nie powinniśmy rezygnować z żadnego hobby przez brak miejsca w domu na magazynowanie potrzebnych przyrządów. W pierwszej kolejności pomyśl, jak możesz lepiej zagospodarować miejsce w szafach, czy regałach. Czasami wystarczy dorobić jakieś półki lub wstawić organizery, czy kartony. Pomyśl również o wykorzystaniu pustych ścian, na których, poza sezonem może, chociażby wisieć Twój rower. Jednak posiadając kilka pasji, zwłaszcza takich jak sporty zimowe, nurkowanie, czy wspinaczka musisz zazwyczaj zaopatrzyć się w dużą ilość sprzętu, którego magazynowanie w domu może być problematyczne. Jeżeli zależy Ci na wygodzie i wolnej przestrzeni w mieszkaniu — przywieź wszystkie akcesoria, na które brakuje Ci miejsca, do kontenerów samoobsługowych Self Storage. Sprzęty możesz trzymać w magazynie poza sezonem lub przez cały czas i zabierać je tylko w razie potrzeby. Wstęp do kontenerów jest całodobowy w każdym dniu tygodnia, dlatego możesz zabrać stamtąd swoje rzeczy w dowolnym momencie. Teren magazynów samoobsługowych jest monitorowany i strzeżony, możesz więc być spokojny — twoim sprzętom oraz akcesoriom nic nie grozi.