Co można przechowywać w magazynach Self Storage?

Z magazynów samoobsługowych korzystają zarówno osoby prywatne, jak i firmy.Wszyscy mają możliwość wyboru wariantu kontenera spośród rozmiarów: S-4 m2, M-8 m2, L-12 m2, a nawet XL-14 m2 i XXL-28 m2. Zarówno rozmiar, jak i czas najmu kontenera dopasowane są do indywidualnych potrzeb. Jeżeli wynajmowany magazyn okaże się za mały lub gdy nasze potrzeby magazynowe zaczną rosnąć — wystarczy przenieść się do większego wariantu. Magazyny Self Storage to dodatkowa przestrzeń dla każdego, kto posiada małe mieszkanie, nie ma piwnicy, czy komórki lokatorskiej. A także dla osób o wielu pasjach, których realizacja wymaga posiadania dużej ilości ekwipunku. Z kontenerów chętnie korzystają także firmy, które przechowują tam towar, rzadko używane sprzęty, materiały, czy dokumenty.

Najczęściej magazynowane rzeczy to:

 • Sprzęt sportowy — zazwyczaj są to sezonowe sprzęty zimowe takie jak: narty, deski, sanki oraz cały niezbędny ekwipunek lub też przedmioty o typowo letnim zastosowaniu jak sprzęt do nurkowania, sprzęt do wspinaczki, łódki, kajaki, akcesoria rybackie. Tego typu rzeczy mogą być magazynowane poza sezonem lub przez cały rok. Większość tych sprzętów zmieści się już w najmniejszym wariancie kontenera, natomiast w przypadku łodzi, czy motorówek zalecamy wybrać rozmiar M, czyli 8 m2.
 • Asortyment ogrodowy — latem i wiosną uwielbiamy wylegiwać się na dworze na wygodnych fotelach i huśtawkach, natomiast zimą powinniśmy zadbać o to, by nasze meble ogrodowe nie były narażone na trudne warunki atmosferyczne. Z tego względu po zakończeniu sezonu letniego powinniśmy je odpowiednio oczyścić, zaimpregnować i zabezpieczyć, po czym umieścić w magazynach samoobsługowych Self Storage, gdzie bezpiecznie przeczekają do kolejnej wiosny. Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się również w przypadku właścicieli knajp z ogródkami piwnymi.
 • Meble — zazwyczaj przechowywane są w kontenerach Self Storage podczas remontu lub przeprowadzki. Dzięki takiej możliwości możemy być pewni, że nasze meble w żaden sposób nie zostaną uszkodzone, ani nie będą nam przeszkadzać. W magazynie przechowywane są również używane meble przeznaczone na sprzedaż lub takie, z którymi nie chcemy się jeszcze rozstawać, ale póki co nie ma na nie miejsca w domu.
 • Asortyment sklepów internetowych — w ostatnim czasie, podążając za aktualnymi potrzebami, powstaje coraz więcej sklepów internetowych. Z tego względu wiele osób szuka bezpiecznego miejsca, w którym może magazynować swój towar, nie zagracając własnego mieszkania. Magazyny Self Storage są świetnym  rozwiązaniem dla osób prowadzących sprzedaż internetową, ponieważ posiadasz swobodny i całodobowy dostęp do swoich produktów, dzięki czemu towar może być odbierany lub dokładany w dowolnym momencie.

 • Opony — letnie czy zimowe, zajmują naprawdę sporo miejsca, a ich przechowywanie może być bardzo kłopotliwe. Jeżeli nie posiadasz dużego garażu, a Twoja komórka lokatorska jest zdecydowanie za mała — nawet nie myśl o magazynowaniu opon w domu, czy balkonie jeśli nie chcesz zagracić swojej przestrzeni. Bez wahania umieść je w kontenerze Self Storage.
 • Rowery — najczęściej magazynowane są zimą, gdy warunki na drogach nie sprzyjają ich użytkowaniu. Jeżeli posiadasz kilka rowerów lub dużą rodzinę, możesz przywieźć wszystkie rowery na czas trwania zimy do magazynów samoobsługowych Self Storage. Jeżeli nawet w sezonie letnim nie używasz roweru na co dzień, możesz go magazynować w kontenerze przez cały rok i wracać po niego tylko w razie potrzeby.
 • Sprzęt budowlany, materiały budowlane, narzędzia — z wygody jaką dają magazyny Self Storage często korzystają również małe firmy budowlane. Dzięki takiemu rozwiązaniu mogą zaoszczędzić na wynajmie wielkich hal magazynowych, w których i tak nie wykorzystują nawet części powierzchni, za którą musieliby zapłacić. Dzięki kontenerom nie muszą także przewozić niepotrzebnego towaru z miejsca na miejsce, ani też zostawiać sprzętów na noc w samochodzie.

Innymi chętnie magazynowanymi rzeczami w kontenerach Self Storage są:

 • towary sezonowe (znicze, ozdoby świąteczne, dekoracje tematyczne itd.)
 • towar na paletach
 • książki
 • quady i motory
 • sprzęt AGD

Nie musisz martwić się o bezpieczeństwo kosztownych i wartościowych rzeczy, które zamierzasz magazynować, ponieważ teren kontenerów jest ogrodzony, monitorowany i strzeżony. Wszystkie Twoje rzeczy przez cały czas będą tam bezpieczne.