Zalety Self Storage – perfekcyjna organizacja przestrzeni

Nie odkładasz rzeczy na miejsce? Na stole i blacie kuchennym wiecznie leżą papiery i różne drobiazgi? Większość z nich nawet nie ma swojego stałego miejsca? Problem ten pojawia się nawet gdy staramy się codziennie dbać o czystość, tzn. odkurzamy, wycieramy kurze i starannie czyścimy blaty, ale ciągle toniemy w stertach gromadzonych rzeczy. Dzieje się tak dlatego, że wszystkie te przedmioty nie mają swojego stałego miejsca, a my nawyku, by je tam odkładać. Jak można to rozwiązać?

Ocena sytuacji

Jeżeli masz już po dziurki w nosie stałego podnoszenia wszystkich drobiazgów i bibelotów, żeby wytrzeć kurze, męczy Cię już także fakt, że wiecznie nie możesz czegoś znaleźć – to przyszła pora na organizację Twojej przestrzeni! Zacznij od rozejrzenia się po swoim mieszkaniu. W jakim miejscu leży najwięcej drobiazgów? W każdym domu jest jeden taki punkt, w którym ląduje wszystko. Klucze, poczta, paragony, drobniaki. Zacznij od niego! Wymyśl jakiś estetyczny stojak, wieszak lub postaw ładną miskę na klucze – to już będzie coś! Następnie rozejrzyj się dalej, przemyśl czy wszystko na pewno jest Ci potrzebne. Jeżeli nie używałeś czegoś już od dłuższego czasu lub z jakiegoś powodu przestało to spełniać swoje funkcje, nie zastanawiaj się i wyrzuć to lub oddaj do naprawy. Nie zostawiaj na później! W dalszej kolejności zajmij się większymi rzeczami, które stoją w kątach lub gdzieś na wierzchu i tylko niepotrzebnie zbierają kurz. Załóż sobie cel – znaleźć miejsce dla każdej rzeczy, która go nie ma i wszystkim, które zwyczajnie zagracają Twoje mieszkanie.

Organizacja stref

Jeżeli pragniesz, by w Twoim domu wreszcie zapanował ład i porządek – wyznacz w nim strefy. Najważniejsza będzie strefa do pracowania, nauki i papierkowej roboty. W tej części Twojego mieszkania, bez względu na wszystko zawsze powinno być czysto. Porządek na biurku usprawnia pracę, a brak rozpraszaczy pozwala lepiej się zorganizować i skupić na działaniu. Organizację w miejscu pracy ułatwią segregatory, teczki i liczne szuflady, tak by wszystko było pod ręką, ale nie leżało na wierzchu. Ważne jest także wyrobienie nawyku odkładania wszystkiego na miejsce, gdy już nie jest nam to potrzebne. Ta prosta czynność, która z czasem może stać się dla każdego odruchowa, najlepiej zapobiega tworzeniu się niepotrzebnego bałaganu.

Kolejną strefą może być strefa relaksu, również ważna w codziennym życiu. W tej części mieszkania zazwyczaj jest telewizor, książki, gazety, a także wygodna kanapa z porozrzucanymi kocami i poduszkami, stolik, którego niemal nie widać spod sterty rzeczy różnego pochodzenia. Relaks po ciężkiej pracy jest bardzo ważny dla każdego z nas. Dlatego również podczas gdy odpoczywamy, istotne jest, by dookoła nas panował porządek. Na stoliku może zostać tylko kubek z napojem i jedna ulubiona książka lub gazeta. Piloty i ładowarki powinny mieć swoje szuflady lub pudełka. Kocyki możesz zwinąć w rulony i zorganizować ładny kosz, do którego będą trafiać po każdym użyciu.

Strefa do spania. W pokoju, w którym śpimy, również musi panować porządek. Wystarczy wyrobić kolejny nawyk. Mianowicie, każdego ranka ścielimy łóżko i dopiero wychodzimy z pokoju. W ciągu dnia i wieczora to miejsce nie powinno nas w ogóle interesować. Nie jest dobrym zwyczajem, pracować, jeść, czy nawet odpoczywać w łóżku. Stosując się do tych dwóch zasad, z łatwością unikniemy bałaganu w tym pomieszczeniu.

Ciekawe i pomocne gadżety ułatwiające utrzymanie porządku

Jeżeli lubisz ułatwiające życie innowacje – wprowadź je do swojego domu! Świetnie sprawdzą się różnego rodzaju organizery. Zarówno w kuchni, w łazience, jak i w przedpokoju sprawią, że rzeczy łatwiej trafiają na swoje miejsce i szybko można je odnaleźć. Innym sposobem na porządek i zyskanie większej ilości przestrzeni są, chociażby worki próżniowe. Możesz tam chować nieużywaną pościel, czy zimowe kurtki. Zdziwisz się jak niewiele miejsca mogą wtedy zajmować te rzeczy!

Zachowaj porządek również w szafach i szufladach

Pamiętaj, że porządek w domu to nie tylko to, co widać gołym okiem. Jeżeli sprzątasz to nie powinieneś wszystkiego co leży na wierzchu tak po prostu wrzucić do szuflad. Warto również zadbać o porządek wewnątrz nich. Ułatwią to przegródki i niewielkie pudełeczka.

Drobiazgi razem, nie luzem!

Domowe bibeloty, których wszędzie pełno to przeważnie ładowarki i kable od różnych urządzeń elektronicznych wszystkich domowników. Zazwyczaj jest tego tak dużo, że szczególnie zasługują na osobno poświęcone im pudełka. Swoje stałe miejsce powinny mieć również, chociażby piloty od telewizora, wzmacniacza, świateł itp., których także nigdy nie brakuje. Pudełka włóż do szuflady i po raz kolejny skup się na wyrobieniu w sobie nawyku chowania tych rzeczy zawsze właśnie w to miejsce. Widzisz już jakie to proste?

Przechowuj to co okazjonalne i sezonowe w magazynach samoobsługowych Self Storage

Jeżeli jednak pomimo prób schowania wszystkiego, co stało na wierzchu do szaf, pod łóżka i do pudeł, w dalszym ciągu nie znalazłeś odpowiedniego miejsca na niektóre rzeczy – przywieź je do nas! Magazyny samoobsługowe pomieszczą wszystko, na co nie ma miejsca w Twoim domu, ogródku, piwnicy, czy garażu. Możesz w nich magazynować akcesoria sportowe, sprzęty zimowe i wszystko to, czego używasz jedynie okazjonalnie lub sezonowo. Do magazynów prowadzi szybki dojazd z autostrady A4 i AOW. Usytuowane są jedynie 15 minut drogi od centrum miasta. Dostęp do magazynów jest w pełni swobodny i całodobowy, co umożliwia osobisty kod. Nie musisz także martwić się o przechowywanie w ich wnętrzu wartościowych rzeczy, ponieważ teren magazynów Self Storage jest strzeżony i monitorowany. Do magazynu może wejść tylko wynajmujący lub osoba, której powierzy kod dostępu.


Pamiętaj o wyrobieniu nawyku odkładania rzeczy na miejsce, oraz o sprzątaniu na bieżąco, a także o tym, by nie gromadzić niepotrzebnych rzeczy na wierzchu. W sytuacji gdy Twoje szafy pękają już szwach i masz problem z chowaniem niektórych przedmiotów lub uważasz, że magazynowanie tego w domu jest niewygodne – przenieś to do kontenerów samoobsługowych Self Storage i ciesz się czystym i przestronnym mieszkaniem.

Sprawdź naszą ofertę wynajmu magazynów Self Storage.