Jak zaplanować przestrzeń w magazynie Self Storage?

Decydując się na wynajem magazynów, kierują nami różne kwestie. Przeważnie, skłania nas do tego brak wystarczającej ilości miejsca w domu, co z czasem staje się uciążliwe. Z tego względu wiele osób postanawia powiększyć swoją przestrzeń życiową, wynajmując magazyn w formule Self Storage i przeznaczając go na przechowywanie rzadko używanych rzeczy. Kiedyś, takim miejscem była piwnica, która zazwyczaj przynależała do każdego mieszkania. Dzisiaj, tego typu pomieszczenia to rzadkość, a jeżeli już są to zazwyczaj bardzo niewielkie, może się zdarzyć również, że ich stan nie pozwala na magazynowanie większości naszych rzeczy. Innym powodem potrzeby wynajęcia kontenera może być przeprowadzka lub remont, w tym przypadku również będziesz potrzebować dodatkowej przestrzeni. Jak najwydajniej zapełnić magazyn? Poniżej znajdziesz kilka wskazówek.

Zacznij od organizacji już podczas pakowania!

Szczególnie warto jest poświęcić dłuższą chwilę naszego czasu, właśnie na tę kwestię. Organizacja i planowanie powinny nam towarzyszyć na początku każdego ważnego procesu. Bez tego każde działanie może okazać się niepowodzeniem na którymś z etapów. Tak samo jest podczas planowania przewozu naszych rzeczy do magazynu. Pierwszy etap to planowanie i organizacja pakowania. Przede wszystkim, już teraz przemyśl, które z rzeczy mogą okazać się przydatne w najbliższym czasie i pamiętaj, aby umieścić je na przodzie magazynu. Zrób listę swoich rzeczy, dzieląc je np. ze względu na funkcjonalność i zaplanuj przestrzeń tak, by podobne przedmioty znajdowały się blisko siebie.

Podczas tego etapu weź również pod uwagę, że rozmiar kartonów ma znaczenie! Jeżeli użyjesz pudeł o podobnych rozmiarach, które łatwo będzie poukładać jedno na drugim, świetnie zmaksymalizujesz przestrzeń wewnątrz magazynu.

Jeżeli planujesz magazynować cenne rzeczy lub takie, które z łatwością mogą ulec zniszczeniu, to również warto jest zakupić specjalnie przeznaczone do tych celów kartony. Są one zdecydowanie bardziej wytrzymałe niż te sklepowe, np. po owocach. Żywotność nowych, kupionych pudełek jest o wiele dłuższa. Mogą stać w magazynie jeden na drugim przez wiele miesięcy.

Odpowiednio zaplanuj przestrzeń w magazynie Self Storage

Rzeczy wewnątrz magazynu umieszczamy, zaczynając od jego końca. Na pierwszy ogień powinny pójść wszystkie wielkogabarytowe meble, o ile takie są. W następnej kolejności układamy kartony i pudełka, wybierając najpierw te ciężkie, w których znajdują się wytrzymałe przedmioty.

Pamiętaj także, że rzeczy wewnątrz kartonu powinny zostać odpowiednio poukładane, tak, by nie ulegały zgnieceniu pod wpływem ciężaru innych.

W przypadku gdy razem z innymi rzeczami magazynujesz również meble, upewnij się, że są one zapełnione. Nie ma przecież sensu, chować ich częściowo pustych. Jeżeli możesz rozkręcić niektóre meble – zrób to! Znacznie łatwiej będzie manewrować kilkoma mniejszymi i lżejszymi elementami niż jednym dużym i ciężkim. Jeżeli podczas rozkręcania zyskałeś długie elementy, nie bój się postawić ich na stojąco. W ten sposób zajmiesz pionową przestrzeń, którą zazwyczaj ciężko jest wykorzystać.

Układ w magazynie Self Storage

Jeżeli magazyn, który wynajmujesz z łatwością radzi sobie z pomieszczeniem Twoich rzeczy, możesz pomyśleć o stworzeniu w nim przejścia, które jeszcze bardziej ułatwi dostęp do Twoich rzeczy. Tak naprawdę im większy magazyn, tym na więcej możesz sobie pozwolić. Najwygodniejszym rozwiązaniem jest wykonanie przejścia w kształcie litery „U”. Układamy wtedy rzeczy na końcu magazynu i na jego bokach, zyskujemy wtedy swobodny dostęp do wszystkich znajdujących się wewnątrz przedmiotów. W przypadku gdy mamy sporo rzeczy i nie tak duży magazyn, warto zostawić przynajmniej wąski korytarz pośrodku magazynu. Sprawa jest bardziej skomplikowana w momencie gdy mamy bardzo dużo rzeczy i całkiem niewielki magazyn. Jednak i w takiej sytuacji bez większego problemu możesz zagospodarować przestrzeń magazynu tak, by wszystko się zmieściło, a dostęp do najpotrzebniejszych rzeczy był sprawny i wygodny. Wystarczy wszystko dobrze przemyśleć i zaplanować.

Oznacz wszystkie pudełka

Pakowanie zazwyczaj odbywa się w stresie i pośpiechu, większość z nas robi to na ostatnią chwilę, ponieważ zawsze jest jeszcze wiele innych rzeczy do zrobienia. Jeżeli jednak nie chcesz, aby coś poszło nie tak, pamiętaj o starannym podpisaniu kartonów! Oznacz je najlepiej z każdego boku i od góry, ułatwi Ci to odszukanie potrzebnych rzeczy, oszczędzi czasu i robienia niepotrzebnego bałaganu. Zatem gruby flamaster w dłoń i do dzieła! Następnie zadbaj, żeby kartony z podobnymi rzeczami znalazły się obok siebie.

Wygodnie i bezpiecznie w magazynie Self Storage

Decydując się na wynajem magazynu Self Storage, oprócz dodatkowej przestrzeni i miejsca w domu, zyskujesz także bezpieczeństwo. Wszystkie Twoje magazynowane rzeczy, znajdują się na ogrodzonym, monitorowanym i strzeżonym terenie. Natomiast Ty sam posiadasz całodobowy wstęp do wynajmowanego magazynu dzięki indywidualnemu kodowi, co pozwala na swobodny dostęp do Twoich rzeczy w dowolnym momencie.

Gdy już od samego początku odpowiednio rozplanujesz układ swoich rzeczy, pogrupujesz je i starannie podpiszesz – oszczędzisz wiele czasu i nerwów w kolejnych etapach. Twoje wizyty w magazynie nie będą wtedy stresujące ani czasochłonne, ponieważ wszystko będzie miało swoje miejsce, a dostęp do Twoich rzeczy będzie łatwy i wygodny.

Sprawdź naszą ofertę wynajmu magazynów Self Storage.