Self Storage czy komórka lokatorska?

Dawniej, piwnice były standardowym uzupełnieniem niemal każdego mieszkania. Ludzie nie wyobrażali sobie nie posiadać dodatkowej przestrzeni, potrzebnej chociażby do przechowywania przetworów, ziemniaków, węgla, narzędzi, czy jedynie okazjonalnie używanych rzeczy. Niekiedy zamieniały się nawet w mały warsztat, czy pracownie. Dzisiaj, w nowych projektach deweloperskich, rzadko kiedy spotykamy się z tego typu luksusem, jakim jest komórka lokatorska, czy piwnica. Dla większości osób może być to bardzo problematyczne, zwłaszcza, że nowo powstające mieszkania mają często niewielki metraż, przez co zwyczajnie brakuje w nich miejsca na rzadko używane rzeczy, czy sprzęt sportowy. Życie w ciasnej i zagraconej przestrzeni z pewnością nie pozwoli nam rozwinąć skrzydeł i w pełni cieszyć się nowym miejscem, na które przecież tak długo czekaliśmy.

Dlaczego deweloperzy nie budują piwnic?

Pomimo tego jak wielkim atutem, przy kupnie mieszkania, jest dodatkowe pomieszczenie gospodarcze, wielu deweloperów rezygnuje z ich wybudowania. Dlaczego? Dzięki temu zyskują dodatkową przestrzeń, którą mogą wykorzystać np. na wybudowanie parkingu podziemnego. Zazwyczaj wiąże się to z czystym zyskiem dla dewelopera, ponieważ za miejsce parkingowe przeważnie należy dodatkowo zapłacić (ponadto niemałą kwotę), natomiast za komórkę lokatorską już nie. Zdarza się również, że deweloper w swoim projekcie przewidział jedynie kilka dodatkowym, niewielkich pomieszczeń, w dodatku płatnych. Wtedy zazwyczaj odbywa się losowanie lub popularny wyścig – „kto pierwszy ten lepszy”. Jak można rozwiązać problem związany z brakiem dodatkowej przestrzeni? Spieszymy z odpowiedzią.

Magazyny samoobsługowe – problem magazynowania z głowy!

Jeżeli przed kupnem nowego, wymarzonego mieszkania wstrzymuje Cię jedynie brak przynależącej do niego komórki lokatorskiej, nie zastanawiaj się już dłużej. Magazyny Self Storage to gotowe i bezpieczne rozwiązanie Twoich problemów związanych z magazynowaniem. Wszystkie swoje rzadko używane rzeczy bez problemu zmieścisz w magazynie samoobsługowym. Magazyn Self Storage możesz wynająć również z rodziną lub przyjaciółmi!

Wynajmij magazyn samoobsługowy “self storage” razem z przyjaciółmi.

Przeprowadziłeś się właśnie z przyjaciółmi do nowego mieszkania, do którego nie przynależy żadna komórka lokatorska? Jeżeli każde z Was ma swój rower, namiot, deskę snowboardową, narty, a do tego jeszcze kilka kartonów po sprzętach RTV i AGD, to w zasadzie niemożliwe jest, by to wszystko pomieścić w jednym mieszkaniu. Mamy jednak na to wygodne rozwiązanie – magazyny samoobsługowe Self Storage! Razem z przyjaciółmi możecie wynająć magazyn, który pomieści wszystkie Wasze rzeczy. Zyskacie wtedy swobodną przestrzeń w Waszym mieszkaniu, niewielkim kosztem. Każde z Was będzie posiadało dostęp do magazynu w dowolnym momencie i o każdej godzinie, dzięki specjalnie wygenerowanemu dla Was pinowi.

3 powody, dla których magazyn samoobsługowy Self Storage jest lepszym rozwiązaniem niż komórka lokatorska, czy piwnica.

Jeżeli nadal ubolewasz nad brakiem komórki lokatorskiej, czy piwnicy, koniecznie zapoznaj się z tymi punktami. Powinny na zawsze rozwiać Twoje wątpliwości związane z magazynowaniem.

1. Bezpieczeństwo

W ostatnim czasie bardzo często spotykamy się z desperackimi wpisami osób, którym skradziono coś z piwnicy. Przeważnie są to rowery, motory, narzędzia, opony, czy inne części samochodowe. Wiele osób nie ma pojęcia, że dla złodzieja sforsowanie zwykłego zamka, czy kłódki do ich piwnicy to zaledwie kilkanaście sekund pracy. O samym włamaniu często dowiadują się dopiero po kilku dniach. Drzwi są praktycznie nienaruszone, a po złodzieju i cennych rzeczach dawno nie ma już śladu. Taka sytuacja nie miałaby miejsca, gdyby wszystkie Twoje rzeczy trafiły do strzeżonych magazynów. Teren, na którym znajdują się magazyny samoobsługowe Self Storage jest oświetlony, monitorowany, ogrodzony i strzeżony 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

2. Rozmiar

Komórka lokatorska, jeżeli już w ogóle jest, nie zawsze zachwyca swoją pojemnością. Przeważnie mają one zaledwie 2-3 m2, które wystarczą jedynie na zmieszczenie dwóch rowerów i ewentualnie narzędzi, a przecież do schowania są jeszcze opony, ubrania i kartony od sprzętów RTV i AGD. Wynajmując magazyn samoobsługowy Self Storage nie musisz się martwić, że zabraknie Ci przestrzeni. Wybierasz taki wariant, który spełnia Twoje aktualne potrzeby lub zamieniasz go na większy.

3. Warunki

Wilgoć i kurz to kolejne mankamenty podziemnych pomieszczeń. Większość rzeczy, które zamierzamy w nich przechowywać, nie należy narażać na takie warunki. Może się bowiem okazać, że gdy wyciągniemy nasze sprzęty, czy ubrania nawet po kilku miesiącach z takiego pomieszczenia, mogą się one już nie nadawać do ponownego użytku. Z tego względu przygotowaliśmy dla Ciebie bezpieczne i suche, magazyny samoobsługowe Self Storage. Bez problemu i z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa przechowasz w nich wszystkie swoje rzeczy, na które brakuje miejsca w domu.

Magazyn samoobsługowy Self Storage może stać się Twoją dodatkową przestrzenią życiową. Bez względu na to, czy będziesz chciał korzystać z magazynu codziennie, czy też zapomnisz o tym miejscu na długi czas – zyskasz przestrzeń, która rozwiąże wszystkie problemy związane z przechowywaniem.

Sprawdź naszą ofertę wynajmu magazynów Self Storage.